FAQ – Najczęściej zadawane pytania, przydatne informacje

 

Wybór nazwy domeny.

Chcesz zarejestrować domenę (stronę internetowej)? Zacznij od wybrania jej nazwy (np. przykladowadomena.pl). Przemyśl dobrze nazwę. Niech kojarzy się z Tobą lub Twoją firmą (nazwą firmy lub typem działalności jaką prowadzisz). Pamiętaj – domena to wartość unikalna, nie ma możliwości zarejestrowania dwóch identycznych domen jednocześnie, więc pospiech przy ich rejestracji jest wskazany.

Posiadanie własnej domeny zwiększa dostępność serwisu – część internautów „strzela” szukając strony firmowej poprzez kojarzenie nazwy i rozszerzenia, np. www.firma.pl

 

Strona wyświetla się 24h na dobę, w jaki sposób?

Masz wykonaną stronę internetową. Teraz należy ją umieścić na komputerze (zwanym serwerem www), który jest podłączony do sieci Internetowej przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu Twoja strona może wyświetlać się w Internecie.

Na serwerze www przechowujemy nie tylko Twoją stronę, ale również pocztę elektroniczną. Umożliwiamy w ten sposób magazynowanie informacji dowolnej wielkości. Internauci łączą się z Twoim serwerem www, odczytują zawartość strony oraz pozostawiają dla Ciebie pocztę. Kiedy Ty włączysz swój komputer łączysz się ze swoim serwerem i możesz pocztę odebrać.

 

 

Rejestracja a hosting (hosting- utrzymywanie) – czym się różnią?

Pamiętaj, że posiadając domeną nie musisz wybierać konkretnego serwera.

Rejestracja domeny mówi o tym, że nabywasz prawa do jej wyłaczności, rozporządzania nią w sposób wybrany przez Ciebie, indywidualnie. Jesteś jej właścicielem, ale utrzymanie jej na serwerze jest odrębną sprawą.

Rejestracja domeny dotyczy przede wszystkim prawa własności. Podczas rejestracji należy podać również hosting (miejsce przechowywania treści strony). Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś na konkretny serwer lub nie jesteś zorientowany podczas procedury rejestracji jaki hosting sprosta Twoim wymaganiom, możesz domenę zaparkować (poniżej wytłumaczenie hasła “parkowanie domeny”). Dane, które dotyczą hostingu (opiekuna technicznego) uzupełnisz później.

Możesz przenosić w dowolny sposób domenę między serwerami dostawców usług. Internauta nie zauważy zmian i problemów z dostępem do zawartości Twojej strony.

 

Parkowanie domeny

Chcesz zarejestrować domenę, ale nie chcesz jeszcze publikować w tej chwili strony? Do tego właśnie posłuży parkowanie domeny. Bezpłatnie użyczymy Ci naszych serwerów DNS, byś mógł zarezerwować oraz utrzymać swoją domenę.

Kiedy wpiszesz nazwę domeny w przeglądarkę stron Internetowych zobaczysz stronę tymczasową zaparkowaną na naszym serwerze. Swoją domenę możesz w każdej chwili wykorzystać do stworzenia serwisu www, kont pocztowych oraz innych usług.

 

“Zarejestrować domenę” – co to znaczy?

Rejestrując domenę nie wykupujesz jej. Co roku należy opłacić rejestrację operatorom domen. Jeśli nie zapłacisz – domena jest kasowana. Może ją wówczas zarejestrować inna firma.

 

Kiedy płacę za rejestrację domeny?

Nigdy przed otrzymaniem dokumentu w tej strawie. Będzie to faktura np. z NASKu czy też z Inforpol NET.

Tu ogromna prośba – przed opłaceniem faktury – sprawdź czy dotyczy domeny, którą chciałeś rejestrować oraz czy jest wystawiona przez odpowiednią firmę. W razie wątpliwości – skontaktuj się telefonicznie z firmą, która miała Ci zarejestrować domenę. Niestety zdarzają się firmy, które wykorzystują nieuwagę klientów i rozsyłają faktury/oferty marketingowe, gdzie w nazwie domeny jest np. literówka. Po opłaceniu “fałszywej faktury” odzyskanie pieniędzy jest niemal niemożliwe (nawet sądownie).

 

Jak długo trwa rejestracja domeny?

W zależności od operatora. Przyjmuje się, że rejestracja/przeniesienie domen krajowych (.pl) zajmuje do 5 dni roboczych.

Staramy się, by trwało to kilka minut (do kilku godzin) od wpłynięcia pieniędzy (opłaconej faktury za rejestrację) na nasze konto.

 

Kto jest właścicielem domeny – jak to sprawdzić?

Właściciela domeny sprawdzisz np. w bazie WHO.IS

Ze względu na obowiązujące prawo w bazie nie znajdziesz danych osób prywatnych.

Nasze Serwery

Serwery dedykowane

 U nas możesz zamówić serwery dedykowane!

 Co to są te tajemniczo brzmiące serwery dedykowane?

“Serwer dedykowany (wydzielony) - oddzielny komputer pełniący rolę serwera dla jednego, określonego usługobiorcy, oferowany przez firmy hostingowe. Na takim serwerze klient może instalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować domyślnie zainstalowany i skonfigurowany system operacyjny. Taki typ serwerów wykupują głównie firmy oferujące usługi internetowe, np. poczta, serwery, strony www, radia internetowe, TV internetowe, czat i dowolne inne aplikacje, hosting.

 

Dowiedź się więcej

0

Lat na rynku

0

Projektów

0

Zadowoleni klienci

Nasza ekipa

Zespół InforpolNET to ludzie z pasją, własnym podejściem do życia i pracy.

Uwielbiamy wyzwania!

Google AdWords

Google AdWords to system reklamy internetowej, która może dotrzeć do internautów na całym świecie. W Polsce jest to aż 96% internautów. Daje to ogromne możliwości jeżeli chodzi o sprzedaż produktów czy usług (również lokalnie). Pozwala zwiększyć rozpoznawalność firmy, trafić do bardzo wąskiego grona odbiorców (lub wręcz przeciwnie bardzo szerokiego).

  • Posiadamy status Partnera Google, co potwierdza jakość oferowanych przez Inforpol Net usług.
  • Do każdej kampanii podchodzimy indywidualnie, by dostosować ją do potrzeb i celów Klienta.
  • Posiadamy specjalistyczną wiedzę, co umożliwia nam budowanie i prowadzenie kampanii efektywnych.
  • Nasi specjaliści od lat prowadzą kampanie profesjonalnie i w ciąż się rozwijają.
  • Konta Google AdWords podłączamy do kont Google Analytics, dzięki czemu mamy jeszcze większą możliwość na odpowiednią optymalizację kampanii.
  • Przynajmniej raz w miesiącu Klienci otrzymują raporty z Google AdWrods oraz Google Analytics, dzięki czemu znają wydatki kampanii oraz informacje z działań użytkowników na stronie.
  • W trakcie działania kampanii umożliwiamy zmiany tekstów reklam, dodawania lub usuwania słów kluczowych.
  • Nasi specjaliści to ludzie z pasją – SEM jest tym co lubią i tym co ich interesuje.


Firma Inforpol NET istnieje od 1996 roku. Od 2009 roku wspieramy naszych klientów reklamą Google AdWords.
Zaufaj doświadczonym specjalistom.

Dowiedź się więcej

Portfolio

Kontakt / Skontaktuj się z nami

ul. Koncertowa 6 lok. u4

02-787 Warszaw

Infolinia 0-801-500-501

tel.: +48 (22) 855 64 48

e-mail: info@ndc.pl

Pon. - Pt. 900 - 1700

Sob. - Niedz. Nieczynne